Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Εμείς δεν πουλάμε τρέλα την μοιράζουμε!!!!
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» Όλα τα γραπτά, όλα τα λεφτά
Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΣαβ Αυγ 10, 2013 9:21 am από bebis

» Έτσι παλεύεται το καλοκαίρι στην πόλη
Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΚυρ Αυγ 04, 2013 1:25 am από bebis

» παγωτο τρως πάλι;
Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΔευ Ιουλ 29, 2013 3:15 pm από μπεμπα

» Μέσα στην αποτυχία
Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΚυρ Μάης 26, 2013 6:39 am από passionata

» NO COMMENT
Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΤρι Μάης 21, 2013 9:47 am από bebis

»  Πονηρές εικόνες ή πονηρές σκέψεις;
Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΠεμ Απρ 18, 2013 12:17 am από bebis

» Ρε σε ποιον μοιάζει ...
Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΣαβ Απρ 13, 2013 6:55 am από bebis

» Εφτασαν οι ξένες επενδύσεις !!!
Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΣαβ Απρ 13, 2013 6:54 am από bebis

» Σύγχρονοι μαυραγορίτες !!!
Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 2:52 pm από μπεμπα

Τι παίζει τώρα στη tv
Πιο αναγνωσμένα θέματα
Τρέεεεεεεεεελαααααααααααααααα
Δείτε... τι είχε προβλέψει ο Κοσμάς ο Αιτωλός !!!
νιαουυυυυυυυυυυυυυ
Όλα τα γραπτά, όλα τα λεφτά
3 τρόποι να μεγαλώσεις τις βλεφαρίδες σου!
Πώς θα καταλάβεις ότι είσαι τρελός;
Τακ τακ!!!
Η πιο αποτελεσματική δίαιτα!!!
Τι κάνουν οι άντρες μετά το σεξ;
Μέσα στην αποτυχία

 

 Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
polyteknos
tragic member
tragic member
polyteknos


Αριθμός μηνυμάτων : 979
Points : 2909
Reputation : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2012

Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο   Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 04, 2012 3:12 am



Ένα νεαρό ζευγάρι, πολύ ερωτευμένο, αποφασίζει να παντρευτεί, όταν την τελευταία νύχτα πριν τον γάμο, συμβαίνει ένα τραγικό ατύχημα και σκοτώνονται. Βρίσκονται προ των πυλών του Παραδείσου, να συνοδεύονται από τον Άγιο Πέτρο. Μερικές εβδομάδες αργότερα, ο νεαρός συναντιέται με τον Πέτρο και του λέει:
- Άγιε μου, η αρραβωνιαστικιά μου και εγώ είμαστε πολύ ευτυχισμένοι εδώ μέσα στον Παράδεισο. Όμως, μας έχει λείψει πολύ η όλη διαδικασία, τελετή του γάμου. Είναι δυνατόν, για κάποιον που ζει στον Παράδεισο να παντρευτεί κάποιον άλλον;

Ο Άγιος Πέτρος τον κοιτάζει καλά και του λέει:

- Λυπάμαι πολύ. Ποτέ ξανά δεν έχω ακούσει κάποιον άλλον να θέλει να παντρευτεί μέσα στον Παράδεισο. Πολύ φοβάμαι ότι αν το θέλετε πολύ, θα πρέπει να μιλήσετε με τον Παντοδύναμο Θεό. Μπορώ να σας κλείσω ένα ραντεβού σε δυο βδομάδες από σήμερα.

Έφτασε η ημέρα του ραντεβού και οι δυο νέοι παρουσιάζονται εμπρός στον Παντοδύναμο. Του αναφέρουν το αίτημά τους. Ο Κύριος τους κοιτάζει σιωπηλά, σκέφτεται προβληματισμένα και τους λέει:
- Ελάτε σε πέντε χρόνια από σήμερα. Εάν ακόμη θέλετε να παντρευτείτε, τότε θα σκεφτώ την επιθυμία σας.

Πέντε χρόνια αργότερα, το ζευγάρι εμφανίζεται και πάλι. Η επιθυμία τους είναι ακόμη ζωντανή. Η εντολή του Θεού είναι ίδια:
- Σε πέντε χρόνια, θα παρουσιαστείτε πάλι εμπρός μου. Τότε θα το συζητήσουμε και πάλι.

Την τρίτη φορά, το ζευγάρι εμφανίζεται και πάλι στον Θεό. Ακόμη επιθυμούν να έρθουν σε κοινωνία γάμου.
- Εντάξει λοιπόν. Μπορείτε να προβείτε σε γάμο. Αυτό το Σάββατο, στις 6.30 το απόγευμα, θα τελεστεί μια υπέροχη τελετή γάμου στην Κεντρική Εκκλησία του Παραδείσου. Αφήστε τις λεπτομέρειες σε μένα.

Ο γάμος ήταν μια μεγάλη επιτυχία. Όλοι οι καλεσμένοι ομολόγησαν ότι η νύφη ήταν πανέμορφη. Όλοι οι γνωστοί και μη, ήταν παρόντες στην τελετή. Ο Μωυσής έφερε σπάνια λουλούδια από τον Νείλο Ποταμό, ο Νώε έφερε σπάνια ορυκτά από την Μεσοποταμία και οι μαθητές του Ιησού έκαναν μερικά θαύματα για να εντυπωσιάσουν τους παρευρισκόμενους. Ακόμη και ο Γκάντι εμφανίστηκε, έμεινε μόνο για λίγο και φορούσε τα πιο καλά του ρούχα.

Όμως, το μαντέψατε… Μόλις λίγες εβδομάδες αργότερα το παντρεμένο ζευγάρι, κατάλαβαν ότι έκαναν ένα φοβερό λάθος. Απλά, δεν μπορούσαν να συνεχίσουν να ζουν παντρεμένοι. Έτσι, αποφάσισαν να κλείσουν ένα ακόμη ραντεβού με τον Θεό, για να του ζητήσουν ένα διαζύγιο στον Παράδεισο. Όταν ο Παντοδύναμος Θεός άκουσε το νέο αίτημά τους, βγήκε από τις χλαμύδες του. Τους κοίταξε με ένα ανάμεικτο, γεμάτο οίκτο, αυστηρότητα, και απογοήτευση βλέμμα και τους είπε:
- Μα, είσαστε σοβαροί, επιτέλους; Μας πήρε δέκα χρόνια να βρούμε ένα παπά, εδώ στον παράδεισο να σας παντρέψει!!!!
Μπορείτε να φανταστείτε πόσο καιρό θα μας πάρει να βρούμε έναν δικηγόρο!!!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
passionata
Administrator
Administrator
passionata


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1635
Points : 2810
Reputation : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2012
Τόπος : Στον τρελόκοσμο μου!

Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο   Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 04, 2012 8:22 am

Υπονοεί κάτι ή μου φαίνεται; whistling
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Νεαρό ζευγάρι πριν τον γάμο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η γυναίκα πριν και μετά το γάμο!
» διαλογοι πριν και μετα το γαμο
» Το ζευγάρι που του έλειπε το σεξ
» Ένα ζευγάρι νιόπαντρο....
» Το «θορυβώδες» ζευγάρι που έκανε σεξ και τους έμαθε όλο το διαδίκτυο!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΤΡΕΛΩΝ! :: Τρελό γέλιο!!!-
Μετάβαση σε: